PIWNY SZLAK KRAKOWA

 

   

Piwny Szlak Krakowa

 
 

Szczegółowe informacje oraz zdjęcia dostępne są po kliknięciu na każdy pub.

 

 

(1) T.E.A TIME - Brewpub

 
   TEA Time Brewpub - beerpubs.pl

 WSPIERAMY

 

 

 

T.E.A. Time jest pierwszym w Polsce pubem real ale, w którym serwowane będzie własne, świeżo warzone "Tradycyjne Angielskie Ale" (Traditional English Ale - T.E.A.) z beczek typu cask nalewane poprzez ręczne pompy. Oprócz jedynych w swoim rodzaju piw lokal oferuje klientom szansę aby przyjrzeć się browarowi znajdującemu się w piwnicy. Pub został gustownie wykończony w stylu nawiązującym do angielskich pierwowzorów, z wieloma interesującymi elementami wystroju. Zlokalizowany jest w pobliżu Wisły, rzut kamieniem od Zamku Wawelskiego.

 
     
 

 

 

(2) C.K Browar - Brewpub

 
   CK Browar  
 

 

Historia CK Browaru datuje się na rok 1996, kiedy to został on założony w piwnicy budynku naprzeciwko krakowskich Plant. Dodatkowo CK Browar posiada restaurację i klub nocny. Piwa tu dostępne to lager, ciemne i Pszeniczne, a także imbirowe – wszystkie produkowane na miejscu. Ceglane galicyjskie wnętrza lokalu mogą pomieścić nawet 500 osób.

 

 
     
 

 

(3) House of Beer

 
   House of Beer - beerpubs.pl  
 

 

Jeżeli chcesz zacząć swoja przygodę z piwem, to dobrze trafiłeś. Pub oferuje szeroki zakres piw. Różnią się one pochodzeniem i metodą produkcji, dzięki czemu możesz przebierać w smakach. A jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości, miła obsługa z chęcią podzieli się swoim doświadczeniem. To także idealne miejsce dla prawdziwych piwoszy, którzy chcą się podzielic swoja wiedzą. Pub miesci sie na parterze i w piwncy. Łącznie jest 18 nalewaków.

 
     
 

 

(4) Omerta

 
   Omerta  
 

 

Świetny lokal posiadający w ofercie ponad 100 gatunków piwa, w tym wiele rodzajów z całego świata. Obsługa jest przyjazna i zawsze bardzo pomocna. W udekorowanym motywami z Ojca Chrzestnego wnętrzu znajdują się dwa bary: przy pierwszym można spróbować polskich piw, natomiast przy znajdującym się w innej części pubu drugim barze dostępne są piwa zagraniczne.

 
 

 

 

(5) Stara Zajezdnia Kraków - Brewpub

 
   Stara Zajezdnia Krakow  
 

 

Stara Zajezdnia to browar restauracyjny, zlokalizowany w budynkach niegdysiejszej zajezdni tramwajów. Piwa warzone są zgodnie z recepturami stworzonymi przez czeskiego Mistrza Piwowarstwa Vladimira Cernohorsky’ego. Smak, kolor i aromat piwa zawdzięczają wysokiej jakości słodom pilzneńskim oraz monachijskim i nie poddaje się ich pasteryzacji ani filtracji, serwując klientom najświeższy produkt. Stara Zajezdnia zapewnia miejsce z niezwykłym klimatem i świetną akustyką. Stara Zajezdnia to również miejsce przyjazne kibicom, gdzie na dużych ekranach można obejrzeć ważne wydarzenia sportowe. Istnieje także możliwość zakupu piwa świeżo rozlewanego do butelek i dzbanów.

 

 

 
 

(6) Strefa Piwa

 

 
  Strefa Piwa  
 

 

Koneserzy prawdziwych piw z pewnością pokochają to miejsce Napijemy się tu piw z małych i średnich czeskich browarów, ale również piwa z polskich browarów rzemieślniczych. Na 12 kranach pojawiają się też piwa belgijskie i amerykańskie. W razie wątpliwości miła i fachowa obsługa pomoże wybrać właściwe piwo. W Strefie Piwa zawsze dużo się dzieje. Poczynając od kursów degustacji, które są przygotowane dla wszystkich, jak również niedzielne comiesięczne spotkania piwowarów, gdzie prowadzone są burzliwe dyskusje. Jednym słowem – najprawdziwsza piwiarnia na krakowskim kazimierzu.

 

 
     
 

CO TERAZ?

 
 

 

Piwny Szlak Krakowa jest przeznaczony dla miłośników piwa dysponujących ograniczoną ilością czasu do spędzenia w mieście. Osoby mające więcej czasu powinny pamiętać o wielu innych świetnych pubach i barach, z których wiele posiada w ofercie piwa regionalne i rzemieślnicze.

 

Aby zobaczyć pełną listę krakowskich piwnych pubów, wejdź na:

 

PIWNE PUBY W KRAKOWIE – PEŁNA LISTA

 

 

lub aby zobaczyć mapę:

 

 

PIWNE PUBY W KRAKOWIE - MAPA

 

 

 
 

 

 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT PIWNEGO SZLAKU KRAKOWA

 
     


 

 

made by Inventcom | BEERPUBS.PL © Copyright 2012 - 2016