Piwo

Jak oceniać piwo

 

Oceniaj nowe piwa i zapisuj wyniki na swoim koncie użytkownika!

 

Ocenianie piwa jest proste... najpierw zarejestruj się na BEERPUBS, aby móc zapisywać swoje oceny.

 

Zarejestruj się


Następnie kup piwo i zwróć uwagę na cztery kwestie:

Wygląd, Zapach, Smak oraz Uczucie w ustach.

 

 

  WYGLĄD piwa ma niemały wpływ na ocenę piwa. Zastanów się, czy po prostu wygląda na smaczne? Rozważ takie elementy, jak kolor, piana (w szczególności pienista czapa), poziom nagazowania oraz zmętnienie.

ZAPACH piwa to inaczej jego aromat. Zanim zaczniesz pić, spróbuj wyczuć, czy piwo ładnie pachnie. Może jego zapach jest zbyt intensywny, a może nie ma go wcale? Spróbuj określić konkretne aromaty, które wyczuwasz. W piwie można doszukać się nut owocowych, kwiatowych, chmielowych, orzechowych, ziołowych, palonych, cytrusowych i wielu innych.

 

 


 

SMAK piwa ogólnie oraz z konkretnymi nutami smakowymi to najważniejsza składowa oceny. Pijąc piwo, postaraj się wyczuć w ustach konkretne nuty i akcenty smakowe. Z odrobiną wprawy nauczysz się je odróżniać. Zwróć też uwagę na to, czy słodycz pochodząca ze słodu i chmielowa goryczka są ze sobą dobrze zbalansowane.

UCZUCIE W USTACH, jakie piwo wywołuje, to istotna cecha dopełniająca jego ocenę. Czy leżąc na języku, piwo wydaje się lekkie czy treściwe? Jaką ma konsystencję? Czy sprawia wrażenie "cienkiego" i wodnistego, a może jest pełne i gęste? Nie zapomnij też ocenić wrażeń związanych z poziomem nagazowania - może ono sprawiać, że piwo zdaje się być "płaskie" i bez wyrazu, ale może też tworzyć obfitą pianę, a nawet musować i szczypać w język.  

 

Po skończeniu nie zapomnij zapisać swoich ocen na własnym koncie BEERPUBS.

made by Inventcom | BEERPUBS.PL © Copyright 2012 - 2016